Mistrzowie kabaretu – Marian Hemar i Fryderyk Jarosy

Wydawnictwo: Zwierciadło

listopad 2016

Mistrzowie kabaretu Marian Hemar i fryderyk JarosyTytułowi mistrzowie kabaretu – Marian Hemar (1901–1972) i Fryderyk Járosy (1889–1960) – to najwybitniejsi twórcy przedwojennej (i powojennej – emigracyjnej) rozrywki.

Kim byli ci – mało znani wcześniej w Warszawie – artyści? Jak trafili do stolicy? Jak przebiegała ich kariera? Co się z nimi działo w czasie drugiej wojny światowej? Czemu tak odmiennie potoczyło się ich życie na emigracji?

Droga artystów od Qui pro Quo do Londynu – zaskakujące fakty z życia, obalane legendy, często niełatwa prawda, m.in. o zawiedzionych miłościach, zdradach, podwójnym życiu, bigamii, plagiatach, trudnych negocjacjach z pracodawcami… i z każdym rokiem coraz bardziej szorstkiej przyjaźni. Także nieoczywisty obraz życia polskiej powojennej emigracji w Londynie oraz gwiazd ówczesnej estrady, wśród których znalazły się: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Maria Modzelewska, Mira Zimińska, Renata Bogdańska-Anders, Zofia Terné, Eugeniusz Bodo, Konrad Tom, Wojciech Wojtecki i wielu innych.

 

 

 

Recenzje:

Radio:

Radio Dla Ciebie, 25.02.2017

http://www.rdc.pl/podcast/radioczuly-mistrzowie-kabaretu-marian-hemar-i-fryderyk-jarosy/